Now Reading
כך תשמרי על עור מטופח – בלי לקנות מוצרים חדשים

כך תשמרי על עור מטופח – בלי לקנות מוצרים חדשים

בזמן האחרון נראה שכל כתבה עם “טיפים” כוללת בתוכה מוצרים שיעלו לך אלפי שקלים. הגיע הזמן שמישהו יתן לך טיפים אמיתיים, שלא יעלו לך אפילו שקל אחד

כולנו היינו שם. את נכנסת לכתבה באתר האוהב עלייך, עם כותרת מפציצה שמבטיחה לפתור את כל בעיות העור שלך ולהעניק לך עור חלק שנראה ממש כאילו הוא זוהר מבפנים.

את לגמרי בעניין, עד שאת מגיעה לחלק שבו את מתבקשת לקנות את הסרום הקסום ב-400 ש”ח או את הקרם המהפכני ב-300 ש”ח.

אין סיכוי, את חושבת לעצמך וממהרת ללחוץ על האיקס הקטן בפינה.

יש לך אוסף מכובד של קרמי לחות, סבוני ניקוי ומוצרי פילינג, שמכילים את כל החומרים המועילים לעור המוכרים לאנושות. הדבר האחרון שאת צריכה הוא לבזבז עוד כסף על עוד מוצר טיפוח.

אנחנו לגמרי איתך, ולכן אספנו בשבילך, לגמרי בחינם, טיפים יקרי ערך שיסייעו לך לשפר את העור שלך מבלי להוציא שקל על מוצרים חדשים.

1. לחות פעמיים. ניקיון פעם אחת

לא תאמיני, אבל מיטב רופאי העור מסכימים על כך: צריך לרחוץ את הפנים רק פעם אחת ביום. למעשה, רחיצה תכופה מדי של הפנים עלולה אפילו להזיק לעור, כיוון שהיא עלולה להסיר ממנו את השמנים החיוניים שמגינים על הפנים.

בסוף כל יום – כשאת חוזרת הביתה או ממש לפני שאת הולכת לישון – נקי היטב את הפנים בתכשיר ניקוי עדין. זה כל מה שהעור שלך צריך כדי להסיר ממנו את ההשפעות של יום שלם תחת מייק אפ וזיהום אוויר.

לעומת זאת, צריך להעניק לעור לחות פעמיים ביום. ייתכן שבלילה תעדיפי למרוח קרם לחות כבד ועשיר, כדי שלעורך יהיה זמן לספוג אותו, ואילו בבוקר סרום לחות קליל יותר שיזין את העור לפני מריחת המייק אפ, או שתעדיפי להתמיד ולהשתמש בקרם לחות אחד כל הזמן. בכל מקרה – מרחי קרם לחות בוקר וערב.

2. עשי מקלחות קצרות יותר

לא רק שזה טוב לסביבה, זה טוב גם לעור! שהייה ממושכת מדי בחדר אמבטיה חם ואפוף אדים, עם מים חמים שזורמים על הפנים, עלולה לגזול מעורך את הלחות ולהותיר אותו יבש ומגורה.

3. העניקי לעצמך עיסוי פנים

עיסוי פנים הוא אכן דבר שניתן לעשות לבד (אם כי מובן שעיסוי אצל מעסה מפנק יותר). עיסוי זה נקרא ניקוז לימפטי, ומטרתו לנקז את התעלות בפנים שמפנות את הרעלים מהעור.

כך תעשי את זה נכון:

  • מששי בעדינות בכריות האצבעות ומצאי את נקודות הלימפה בפנים.
  • ישנן שתיים מעל השפתיים, אחת מכל צד של האף, אחת בין הגבות ואחת על כל רקה.
  • כעת לחצי ועסי בעדינות את האזורים האלו בעזרת כריות האצבעות.

במקביל, את יכולה לעסות את הפנים מהמסגרת לכיוון האף כדי לשחרר את שרירי הפנים כך שיחזיקו את עור הפנים מתוח ביתר קלות.

4. תפסיקי לגעת בפנים

כאילו שלא שמעת את זה מספיק מאימא שלך, עכשיו גם אנחנו נגיד לך. נסי להיות מודעת לכל פעם שאת נוגעת בפנים ולגרום לעצמך להפסיק.

נגיעות תכופות מדי בפנים מפזרות חיידקים על העור, ואם את מגרדת בהיסח הדעת עור יבש או פצעון, עלולות גם להיגרם לך צלקות מכוערות.

5. קרם הגנה הוא לא רק לשמש

קרם הגנה שמים תמיד. אפילו בימים המעטים המעוננים או הגשומים שיש לנו, גם מעט השמש שיש עלולה להזיק לעור שלך, במיוחד אם יש לך עור בהיר מאוד. יש מגוון אפשרויות לבחירה, כגון תכשירי הגנה קלילים, תרסיסים בעלי מקדם SPF ופודרות מינרליות, כך שלא בהכרח מדובר בקרם כבד.

לפעמים את חושבת שאת אמורה להיות כל היום במקומות סגורים ואין צורך לטרוח. תאמיני לנו – אף פעם אי אפשר לדעת מה יביא איתו היום. אל תוותרי על קרם ההגנה.

6. קחי את הזמן

כשאת משתמשת בכמה מוצרים, חכי 2-3 דקות בין אחד לשני. כך העור שלך יוכל לספוג היטב את התכשירים והשכבות לא יתערבבו זו בזו או ידללו זו את זו. חשוב מאוד גם לעבור מהמוצר הקל אל הכבד, כדי שעורך ייהנה מהיתרונות של כל אחד מהם.

7. נקי את מברשות האיפור שלך

המברשות והכלים שבהם את משתמשת למריחת המייק אפ ומוצרי הטיפוח חשובים בדיוק כמו המוצרים עצמם. שימוש ממושך במברשות מבלי לנקות אותן חושף את עור הפנים שלך לחיידקים.

את המברשות ניתן לנקות בקלות בעזרת שמפו עדין כך:

  • שימי מעט שמפו בכף היד.
  • הרטיבי את סיבי המברשת במים חמימים.
  • שפשפי את סיבי המברשת בשמפו שבכף ידך.
  • שטפי את המברשת במים חמימים, אך הקפידי שלא להרטיב את בסיס הסיבים כדי שלא ינשרו.
  • עטפי את המברשת במגבת נקייה וסחטי אותה בעדינות כדי לספוג את המים.
  • הניחי את המברשת לייבוש על צידה כשהסיבים מעל קצה השיש או כיור האמבטיה.

נקי את המברשות שבהן את משתמשת לאיפור העיניים מדי שבועיים ואת יתר המברשות אחת לחודש, והסירי שאריות של תמרוקים ישנים כדי שלא יסתמו את נקבוביות עורך.

8. השתמשי בדיוק בכמות הנכונה

אומנם זה מפתה לחשוב שאם קרם לחות מסוים טוב לעור שלך, אז כמויות גדולות יותר יהיו אפילו טובות יותר, אך זה ממש לא נכון.

כשאת משתמשת במוצר טיפוח, חשוב שתשתמשי בדיוק בכמות הנכונה. כמות גדולה מדי עלולה לסתום את הנקבוביות שלך, כיוון שהעור לא יוכל לספוג את כולה, או ליצור גבשושיות קטנות שיפריעו לשכבה הבאה שתרצי למרוח. קראי את ההוראות שעל האריזה והשתמשי במוצר בדיוק כפי שכתוב.

לא צריך למכור כליה בשביל לשמור על העור בריא וזוהר. אמצי את הטיפים החינמיים שלנו כדי לשפר את עורך ולשמור עליו במצב מעולה.

הצגת התגובות (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.